Aditivní výroba z kovových prášků

Zakázkový 3D tisk

SLM – Selective Laser Melting

Data pro tisk je vhodné dodat ve formátu: STL, STEP, SAT, X_T, X_B

Technologie Selective Laser Melting (SLM) umožňuje výrobu unikátních dílů, prototypů a testovacích vzorků s komplikovanou geometrií nebo vnitřní strukturou, jenž jsou obtížně vyrobitelné konvenčními technologiemi. Díl je vytvářen postupným nanášením tenkých vrstev práškového kovu, které jsou spékány laserovým paprskem. Proces produkuje homogenní kovové díly přímo na základě 3D CAD dat. Stavba dílu probíhá v inertní atmosféře N2, díky které je možné deklarovat čistotu zpracovávaného materiálu.

Při výrobě jednotlivých vrstev dílu dochází k plnému protavení materiálu čímž je dosahována hustota až 99.9%. SLM 280 HL systém umožňuje zpracování široké škály kovových materiálů jako jsou nerezové oceli, nástrojové oceli, kobalt-chrom nebo super slitiny. Navíc zařízení při využití inertní atmosféry Argonu umožňuje pracovat i s reaktivními kovovými prášky jako jsou hliníkové a titanové slitiny.

Projekty na SLM


V rámci studia oboru Konstrukční inženýrství realizují studenti projekty zaměřené na konstrukci RepRap systémů, 3D tiskových hlav, skenerů, skenovacích přípravků apod. V rámci bakalářského studia zpracovávají především konstrukčně zaměřené bakalářské práce.