FDM – fused deposition modeling

Data pro tisk je vhodné dodat ve formátu: STL, STEP, SAT, X_T, X_B

Přenesením nápadu z CAD systému přímo do Vašich rukou je nejúčinnější způsob jak analyzovat navrhovaný design. Koncepční modely Vám pomohou učinit zásadní rozhodnutí v počáteční fázi vývoje produktu, kde ušetříte čas i peníze na pozdějších měnách ve výrobě. Na 3D tiskárně Dimension jsme pro Vás schopni vyrobit pevné 3D modely z ABS plastu, které jsou dostatečně odolné pro použití jako provozní či testovací díly. Dimension 3D modely se nekroutí, nezmenšují a neabsorbují vlhkost, protože jsou vyrobeny ze stejného ABS materiálu, který se dnes používá k výrobě většiny spotřebitelských produktů.

Výsledné modely jsme schopni dále zpracovat broušením a lakováním do podoby finálního produktu přesně podle Vašich požadavků. Zařízení Dimension SST 1200es je založeno na technologii FDM „Fused Deposition Modeling“ originálně vyvinutou firmou Stratasys. 3D tiskárna Dimension umožňuje vytvářet funkční koncepční modely, rychlé prototypy, a makety produktů z ABSplus termoplastu.

Model vzniká postupným nanášením plastového materiálu po tenkých vrstvách pouze v místech dle geometrie stavěného dílu. V místech dutin a převislých částí tiskárna automaticky nanáší podpůrný materiál, který lze po ukončení stavby odstranit mechanicky nebo rozpuštěním ve speciální lázni.


 

Parametry zařízení Dimension sst 1200es:

Velikost pracovního prostoru: 250 x 250 x 300 mm
Materiál: ABS+
Tloušťka vrstvy: 0,25 mm a 0,33mm
Podpůrné struktury: ANO
Post-processing: není nutný, barvení, otryskávaní

Cena dílu závisí na velikosti modelu – tj. spotřebovaném materiálu a následných úpravách
Cena stavěcího materiálu: 17 Kč s DPH/ cm3

Cena podpůrného materiálu: 17 Kč s DPH/ cm3

3D tisk - protetika

3D tisk – protetika

03

pr02